3D tiskárna Rebelix X2 – díl 3.

8_června

Díl 3.

Sestavení konstrukce tiskárny

Jak se ukázalo, tak největší problém nebyl sehnat součástky z Číny, které dorazily v průměru do 14 dní, nýbrž obstarat sadu tištěných plastových dílů, které jsou nezbytné pro sestavení konstrukce. Nakonec naštěstí kolega zprovoznil svou tiskárnu a vytiskl mi většinu dílů, které potřebuji,  za což jsem mu vděčný. Samotná stavba konstrukce je docela nenáročná, i když je potřeba se předem řádně seznámit se všemi komponenty a rozvrhnout si kde co patří. Důležité je si správně rozmístit do profilů límcové matice M6, protože po uzavření už je tam nenacpete.

Spojovací materiál byl sám o sobě trošku oříšek. Je tam miliarda různých průměrů v různých délkách. Jen nákup ve Feroně mě stál hodinu pytlíčkování a počítání jednotlivých šroubečků u rgálu. I tak jsem se tam musel asi 2x vracel a stejně si myslím, že mi nějaký šroubek pochybí (naproti tomu mi zbyla spousta jiných nepotřebných )

Spodní čtvercovou základnu tiskárny jsem namísto předepsaných gumových nožiček opatřil měkkým pěnovým těsněním po celém obvodu, které krásně zachytí všechny vibrace a rozloží celou váhu pěkně na celý obvod. S tímto řešením se tiskárna nehne ze svého místa a sedí na skříni jako „přibitá“

Plastové díly byly až na pár výjimek velmi přesné, takže stačilo začistit akorát hrany nožíkem, nebo poněkud zvětšit otvory a vše do sebe zapadlo jako po másle. Zatím jsem tedy ve fázi, kdy je hotov rám. Kompletní osa Y včetně osazeného motoru s řemenem. Osa Z zatím bez trapézových šroubů pro lepší manipulaci, motory jsou rovněž osazeny. Nakonec osa X a vozík HotEndu, tam mi ještě chybí dotisknout držák motoru a držák Hotendu. Vyhřívanou podložku jsem mezitím opatřil silkonovými kabely s průřezem 2,5mm čtverečních.

Následující fáze tedy bude spočívat v doplnění motoru v ose X, osazení závitových šroubů, připojení EndStopů a celkové rozhýbání elektroniky.

 

 

Total Page Visits: 954 - Today Page Visits: 1