Podzimní chaloupka

Podzimní chaloupka
Podzimní chaloupka z papíru

Podzimní chaloupka z papíru, byla krátká odpolední rychlovka na téma podzim pro Lucčinu dekoraci do kuchyně. Nejvíce času asi zabralo vymyslet podobu chaloupky. Potom už je to byla hračka.

Pomocí Fusion 360 jsem nakreslil dxf vystřihovánky, kterou jsem importnul do Silhouette studia, které mám k našemu plotru Portrait 2. Vyplotrování (vyřezání) bylo otázkou chvilky a slepení dohromady zabralo chvilky zhruba dvě 🙂

>> Soubor s chaloupkou pro Silhouette Studio <<

V přiloženém souboru je projekt pro Silhouette Studio který můžete naimportovat a nechat vyřezat. Jsou použity dvě vrstvy. Jedna je obvodová „řezací“ – červená, druhá je pouze „nařezávací“ – zelená a slouží k usnadnění ohýbání tvrdého papíru. Pro tuto vrstvu si musíte nastavit ten nejlehčí přítlak a nejmenší hloubku řezu (vše na 1) i tak je třeba řezat minimálně ze školního tvrdého papíru aby ráhovací řez nešel skrz. V přiloženém souboru jsou ještě navíc dveře, které nejsou na fotografiích (prostě hnědý obdélník 🙂 )

Pro slepení postačí běžný Herkules, se kterým není radno plýtvat, stačí pár kapek na každý spoj. Okenice jsou trochu titěrné, ale opět, stačí nanést pár kapiček párátkem, nebo „obtisknout“ do tyčinkového lepidla.

Výsledná aránž, která již byla v Lucčině režii potom i s vyřezanou papírovou dýní vypadá takto. Jedno odpoledne s kávičkou a plotrem a je z toho spousta parády 🙂

 

Total Page Visits: 1240 - Today Page Visits: 1